تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

یک شیوه ی پخش توان اقتصادی سیستم های ذخیره ساز انرژی تحت قیمت گذاری زمان استفاده در ریزشبکه ها

  یک شیوه ی پخش توان اقتصادی سیستم های ذخیره ساز انرژی تحت قیمت گذاری زمان استفاده در ریزشبکه ها

  چکیده - سیستم ذخیره ساز انرژی (ESS) نقشی حیاتی در بهره برداری قابل اعتماد از ریزشبکه ایفاء می کند. در مد عملکرد مستقل[1]، انتظار می رود که سیستم ذخیره ساز از لازمه های مربوط به اختلاف توان پشتیبانی نموده و فرکانس و ولتاژ را حفظ نماید. در مد متصل به شبکه، پخش توان اقتصادی ESS حذف پیک بار و صرفه جویی اقتصادی بیشینه را به همراه دارد. یک آنالیز دقیق استراتژی های مدیریت توان سیستم های ذخیره ساز انرژی برای یک ریزشبکه در مد اتصال به شبکه و مد جزیره ای را نشان می دهد و با تکیه بر این آنالیز، این مقاله یک شیوه ی پخش توان اقتصادی را تحت قیمت گذاری زمان استفاده[2] ارائه می دهد. استراتژی های مدیریت توان معرفی شده مبتنی بر یک کنترل دروپ ترکیب[3] و یک روش پخش توان اقتصادی، قابلیت اطمینان عرضه ی توان و تحقق حذف پیک بار و صرفه جویی اقتصادی بیشینه را میسر می سازد. یک مطالعه ی موردی برای بررسی منافع اقتصادی ESS و نتایج مربوط به مبحث کاربردهای روش پخش توان اقتصادی در شرایط بهره برداری مختلف و سیاست های متعدد بازار ارائه می شود.

  1. مقدمه

  با توجه به مشخصه ی بارهای الکتریکی در داشتن یک نوسان غیرقابل پیش بینی و تفاوت واضح بین بار پیک و بار غیرپیک، طراحان سیستم قدرت در برنامه ریزی توسعه ی سیستم های الکتریکی حداکثر میزان بار را در نظر بگیرند. برای استفاده ی کافی از تجهیزات موجود و کاهش هزینه ی سرمایه گذاری تجهیزات توزیع، دپارتمان مدیریتی برق معمولا برای حل این مشکل از اندازه گیری هایی از حذف بار پیک[4] (نظیر قیمت گذاری زمان استفاده (TOU)، مدیریت و کنترل بار و ...) بهره می گیرند. با توسعه ی تجهیزات ذخیره ساز انرژی و روش های کنترل، امکان ذخیره ی انرژی الکتریکی در مقیاس بزرگ فراهم وجود دارد.

  ریزشبکه ها، شبکه های توزیع ولتاژ پایین متشکل از ژنراتورهای پراکنده ی (DG) متعدد و تجهیزات ذخیره ساز هستند که می توانند بصورت متصل یا در حالت جزیره ای نسبت به شبکه ی توزیع اصلی کار کنند [1]. تجهیزات ذخیره ساز در ریزشبکه می توانند بصورت انعطاف پذیر به منظور حداقل کردن (هزینه های) بهره برداری ریزشبکه کنترل شوند. مراجع [2,3] برخی استراتژی های مدیریت توان برای عملکرد اقتصادی بهینه ی ریزشبکه شامل اتخاذ برنامه ریزی توان طبق پیش بینی تولید توان PV و میزان بار، ارائه کرده اند تا هزینه های ریزشبکه را کاهش داده و سطح شارژ باتری ها را بهینه نمایند. مرجع [4] از الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات برای دستیابی به پخش توان بهینه ی بارهای کنترل پذیر و ژنراتور و نیز استفاده ی موثر از ذخیره ساز باتری در هر ریزشبکه استفاده نموده است. مرجع [5] یک استراتژی کنترلی هماهنگ برای سیستم ذخیره ساز انرژی و ریزمنابع به منظور پایدارسازی ریزشبکه در مد جزیره ای، شامل کنترل کننده ی متمرکز و کنترل کننده های محلی متصل به کمک باس مخابراتی، معرفی کرده است.  [1] autonomous

  [2] Time-of-use pricing

  [3] combination droop control

  [4] Peak load shaving


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 23 فروردين 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158158
 • بازدید امروز :46161
 • بازدید داخلی :2088
 • کاربران حاضر :54
 • رباتهای جستجوگر:312
 • همه حاضرین :366