تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

توپولوژی چند سطحی اینورتر جدید پنج سطح دیود

  توپولوژی چند سطحی اینورتر جدید پنج سطح دیود

  چکیده- این مقاله یک پنج دیود سطح کلمپ توپولوژی جدید اینورتر چند سطحی است که می تواند برای کاربردهای صنعتی قدرت کم متوسط ​​استفاده می شود. در این کار توپولوژی تک فاز پنج سطح دیود متصل چند سطحی اینورتر ( DCMLI ) با استفاده از یک سوئیچ کمکی ارائه شده است پیشنهاد ، تعداد دستگاه قدرت مورد نیاز برای پیاده سازی یک خروجی در سطح پنج است . توپولوژی در طراحی یک 5 سطح دیود اینورتر چند سطحی ساده تست شده است .عملیات مدار ارائه شده است ، شبیه سازی و معتبر با آزمون تجربی بر روی یک نمونه اولیه آزمایشگاهی انجام شده است. در این مقاله ، مفهوم سطح 5 دیود و زیر و بم اصل اجرا برای کنترل شکل موج خروجی نزدیک شدن به سینوس موج به عنوان نزدیک که ممکن است. نتیجه شبیه سازی، شکل موج ولتاژ خروجی ارائه مشخصات هارمونیک بهتر است.

  کلمات کلیدی- دیود اینورتر چند سطحی ، مجموع اعوجاج هارمونیکی تک فاز کنترل موتور القایی .

  1-مقدمه

  به تازگی ، موتور القایی تک فاز به طور گسترده ای در ساختمان ها و صنایع به دلیل اندازه جمع و جور آن استفاده می شود، استقامت و قیمت ارزان است. با این حال، بخش صنعت نیاز به بهبود بهره وری خود را با استفاده از کنترل های مختلف برای بهبود بهره وری و به صرفه جویی در انرژی دارد . در این مقاله ، مفهوم سطح 5 دیود و زیر و بم اصل اجرا برای کنترل شکل موج خروجی نزدیک شدن به سینوس موج به عنوان نزدیک که ممکن است. بنابراین، کنترل روش از ولتاژ و فرکانس عرضه شده به سیم پیچ استاتور به منظور کنترل سرعت موتورموثر با توجه به عملیات واقعی است که توسط [ 1-2 ] استفاده شده است توسعه داده شد .در سال های اخیر، صنعت شروع به تقاضا تجهیزات برق بالاتر ، که در حال حاضر در سطح مگاواتی می رسد . درایوهای AC کنترل در محدوده مگاواتمعمولا به شبکه mediumvoltage متصل شده است.امروز ، آن سخت است برای اتصال یک سوئیچ نیمه هادی قدرت تک به طور مستقیم به شبکه های فشار متوسط ​​. به این دلایل، خانواده جدیدی از اینورتر چند سطحی است به عنوان راه حل برای کار با سطوح ولتاژ بالاتر پدید آمده است.اینورتر با سطح ولتاژ 3 یا بیشتر به عنوان اینورتر چند سطح نامیده می شود. اینورتر چند سطحی تبدیل شده اند جذاب اخیرا به ویژه به دلیل اعتبار قدرت افزایش یافته ، بهبود عملکرد هارمونیک و کاهش انتشار EMI است که می تواند با سطوح مختلف DC که در دسترس برای سنتز ولتاژ خروجی هستند به دست آورد.دیود های جدید  اینورتر چند سطحی هستند . توسعه DC تعادل ولتاژ خازن لینک در سه فاز دیود کلمپ اینورتر توسط یک بردار فضا مستقیم از خط به ولتاژ خط کنترل می شود.شبیه سازی با استفاده از نرم افزار MATLAB SIMULINK - انجام می شود.تجزیه و تحلیل هارمونیک و ارزیابی اقدامات عملکرد برای شاخص مدولاسیون های مختلف انجام و ارائه شده است.

   

  2-توپولوژی اینورتر چند سطحی

  ساختار کلی از اینورتر چند سطحی است که در تولید یک ولتاژ سینوسی از سطوح مختلف از ولتاژ به طور معمول از منابع ولتاژ خازن به دست آمده است . اینورتر چند سطحی هستند که برای تعداد بیشتری از برنامه های کاربردی با توجه به قابلیت های توان بالا خود را در ارتباط با هارمونیک خروجی پایین تر و زیان تخفیف پایین تر در نظر گرفته .اینورتر چند سطحی یک راه حل موثر و عملی برای افزایش قدرت و کاهش هارمونیک بار AC تبدیل شده اند .

  توپولوژی اصلی چند سطحی به سه دسته طبقه بندی :

  1-دیود کلمپ اینورتر

  2-اینورتر خازن پرواز

  3- اینورتر آبشاری

  در یک سیستم اینورتر سه فاز ، تعداد سوئیچ اصلی هر توپولوژی برابر است .با توجه به تعداد اجزای دیگر ، به عنوان مثال ، بستن دیود و خازن DC -LINK داشتن ظرفیت همان در هر واحد، دیود کلمپ اینورتر دارای حداقل تعداد خازن در میان سه نوع اما نیاز به دیودهای اضافی است. اینورتر خازن پرواز نیاز به بیشترین تعداد از خازن دارد.اما اینورتر آبشاری به عنوان داشتن ساده ترین ساختار در نظر گرفته می شود. نوع اینورتر دیود گیره برای تجربه در این مقاله استفاده می شود.چنین اینورتر داشتن تکنیک متناسب پله نوع حذف هارمونیک برای کنترل تعویض تجهیزات در مدار برای ارائه شکل موج اختصاص و افزایش بهره وری در حال بارگذاری بالاست . دیود - کلمپ اجرا برای کنترل شکل موج خروجی نزدیک شدن به سینوس موج به عنوان نزدیک که ممکن است.

  2-1-اینورتر چند سطحی دیود-کلمپ

  توپولوژی چند سطحی بیشتر مورد استفاده دیود کلمپ اینورتر ، که در آن دیود به عنوان وسیله استفاده می شود برای گیره ولتاژ باس DC بنابراین برای دستیابی به مراحل در ولتاژ خروجی است .بنابراین، مفهوم اصلی این اینورتر است که استفاده از دیود برای محدود کردن استرس دستگاه های ولتاژ است. ولتاژ بیش از هر خازن و هر سوئیچ ولت است .سطح N نیازهای اینورتر ( 1N-  ) منابع ولتاژ،  (1 N-  ) 2دستگاه تعویض و (1 ) ( n- 2 N-) دیودهای است .با افزایش تعداد سطوح ولتاژ کیفیت ولتاژ خروجی بهبود است و شکل موج ولتاژ به شکل موج سینوسی نزدیک می شود .


  این مطلب تا کنون 74 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 21 آذر 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158158
 • بازدید امروز :46238
 • بازدید داخلی :2093
 • کاربران حاضر :56
 • رباتهای جستجوگر:302
 • همه حاضرین :358